OGŁOSILI PRZETARG NA KOMUNIKACJĘ MIEJSKĄ

(NOWOGARD) Gmina ogłosiła przetarg na obsługę linii komunikacji miejskiej w Nowogardzie. Powoli dobiega bowiem końca umowa na to zadanie z dotychczasowym przewoźnikiem, czyli firmą AF Adam Fedeńczak.

Jak co roku, zgodnie z treścią ogłoszenia przetargowego, przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozowych i transportu zbiorowego dla potrzeb komunikacji miejskiej według dotychczasowej trasy. Biegnie ona, jak wiadomo, ulicami: gen. Bema, Armii Krajowej 17, Kościuszki 35, Romualda Traugutta, Wojska Polskiego 4, Kościelna, Dworzec PKS, ul. 3 Maja, ul. 3 Maja (REM), ul. Dworcowa, Bankowa, 15 Lutego, Żeromskiego, Ks. J. Poniatowskiego, Boh. Warszawy, Radosława. Razem daje to 17 przystanków – szczegółowy rozkład jazdy w każdym numerze DN. Przypomnijmy, że w zeszłym roku wydłużono linię komunikacji ul. ks. J Poniatowskiego i Ogrodową, o co wnioskowali mieszkańcy, ostatecznie pozostał tylko przystanek przy Technikum Rolniczym.
Nie zmienią się godziny, w których miejski autobus będzie jeździł po mieście, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 05:30 – 18:19; w soboty 05:30 do 15:44. W dniach 1 listopada, 24 grudnia komunikacja miejska kursuje tak jak w soboty. Łączna długość kursów dziennych wynosi: w dni robocze – 211 km, w soboty, 1 listopada i 24 grudnia – 156 km.
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mija 12 lutego, o godz. 09:00.
Dodajmy, że od 2015 roku za jazdę autobusem miejskim od mieszkańców nie pobiera się opłaty. Koszt utrzymania linii pokrywa w całości z budżetu miasto. W zeszłym roku firma AF wyliczyła, że będzie świadczyć te usługi dla gminy za 259 tys. 520 zł i tym samym wygrała przetarg. Firma była jednym oferentem, ale przetarg rozstrzygnięto dopiero za trzecim razem. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już za niecałe dwa tygodnie. Zdaje się jednak, że po ostatnich wzrostach cen paliw koszty obsługi linii mogą znaczenie wzrosnąć.